Reklamı Kapat X

Yüz Lekeleri, Kırışıklıklar ve Sivilceler İçin Karbonat


Yüz Lekeleri, Kırışıklıklar ve Sivilceler İçin Karbonat;

Yüzümüzün sağlıklı ve güzel olması için gereken önemi göstermeli ve gerekli bakımı yapmamız gerekir. Sağlıklı bir cilt, Lekesiz ve kadifemsi bir görünüme sahiptir. Yüzde oluşan cilt kırışıklıkları, sivilceler, cilt lekeleri ve gözaltında oluşan morluklar kötü bir görünüme neden olup, sizin moralinizi de bozabilir.

Sizler için vereceğimiz sivilce, cilt lekeleri ve kırışıklıklar için karbonat maskesi tariflerimiz ile bu sorunların önüne geçebilir ve cildinizi tekrar eski sağlığına yeniden kavuşturabilirsiniz.

Yüz Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

  • 2 çay kaşığı Karbonat
  • 2 yemek kaşığı yoğurt
  • 2 çay kaşığı zeytinyağı
  • 4 damla limon suyu

Önce yoğurdu ve karbonatı birbirine güzelce karıştırıp, ardından limon suyunu ve zeytin yağını ekleyerek güzelce karıştıralım. Hazırladığınız karbonat maskesini fazla bekletmeden, göz çevrelerine fazla yaklaştırmadan, hızlı bir şekilde yüzünüze uygulayın. Yüzünüzde en fazla 5 – 6  dakika beklettikten sonra normal ısıdaki su ile yıkayın. Haftada 1 kere uygulamanız yeterli olur.

Yüz Lekeleri, Kırışıklıklar ve Sivilceler İçin Karbonat

Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


Kırışıklıklar Ve Cilt Lekeleri İçin Karbonat Maskesi

Maya, cildimiz için çok faydalı bir üründür. Cildimizdeki lekeleri ve kırışıklıkları gidermek için mayadan mutlaka yararlanmamız gerekir. Şimdi sizlere maya kullandığımız bir maske tarifi vermek istiyorum.

  • 12 damla su
  • 1 çay kaşığı yaş maya
  • 1 çay kaşığı Karbonat

Maya ve karbonat yukarıda verdiğim ölçülere kesin uyularak karıştırılır, üzerine 12 damla su eklenip karıştırılarak krem kıvamına getirilir. Yüzünüzün her yerine karışımı yedirip 10 dakika kadar cildinizde bekletin. Haftada 1 kere uygulamanız yeterli olur.

Bu maske yüzdeki kırışıklıklara iyi gelirken, cilt lekelerini de temizleyerek gözenekleri açar.

Yüz Sivilceleri İçin Karbonat Maskesi

  • 4 çay kaşığı Karbonat
  • yeteri kadar su

Karbonatı bir kaseye koyalım ve azar azar su ilave ederek, karışımımız maske kıvamı alana kadar karıştırmaya devam edelim. Karışımımız kremsi bir kıvama geldikten sonra cildimize uygulayalım ve 5 – 10 dakika kadar yüzümüzde bekletelim.

Bu maske yüzdeki gözenekleri açar, yüzdeki yağ fazlasını alır ve sivilcelere iyi gelir. Haftada 1 kez olmak üzere bu maskeyi uygulamak cildinize iyi gelecektir. 1 kereden fazla uygulamayı tavsiye etmiyoruz.

 


 


Etiketler: , , , , , , , , , ,

Yüz Lekeleri, Kırışıklıklar ve Sivilceler İçin Karbonat