Reklamı Kapat X

Yağ Yakan Süper Besinler


Yağ Yakan Süper Besinler;

Yağlardan kurtulmak ve incecik bir bele sahip olmak için zorlu ve aç kalmayı gerektiren diyetler yerine sağlıklı bir beslenme düzeni oluşturmayı tercih edin. Sağlıklı bir vücut, sindirim siteminin düzenli olarak çalışması ve tüm besin değerlerinin alınması ile mümkün olmaktadır.

Yumurta

Eğer kolesterol seviyeniz yüksek değil ise güçlü bir protein içeriğine sahip olan yumurtayı her sabah kahvaltısında mutlaka tüketin. Tükettiğiniz yumurtayı farklı biçimlerde pişirerek farklı lezzetler tüketmeyi tercih edin. Pişirdiğiniz yumurtada tereyağı veya zeytinyağı kullanmayı seçin.

Yulaf Ezmesi

Yulaf ezmesi, iştah artışının bünyede yaratmış olduğu stresi yok etmektedir. Böylelikle tokluk hissini daha uzun süre yaşatmaktadır. Sabah kahvaltılarında süt ile tüketirken ara öğünlerde yoğurt ile tüketebilir ve meyveler ile zenginleştirebilirsiniz.

Yağ Yakan Süper Besinler

Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


Kırmızı Meyveler

Mutluluk hormonunu arttıran ve sayısız yararları bulunan kırmızı meyveler, kilo vermeyi hızlandırarak yağ yakımını da güçlendirmektedir. Çilek, ahududu, yaban mersini ve böğürtlen kırmızı meyvelerden bazılarıdır.

Tam Tahıllar

Tam tahıllar, gün içerisinde vücudun ihtiyaç duyduğu karbonhidrat ihtiyacını ve enerjiyi sağlamaktadır. Aynı zamanda uzun süre tokluk hissi de vererek diyetlerin olmazsa olmazı olmaktadır. Bu nedenle akşam yemeklerinde ana öğün olarak, öğle yemeklerinde ise salatalar ile tüketilmelidir.

Yağsız Tavuk 

Kasaptan yağsız tavuk çeşitlerini alarak ızgara olarak hazırlayın. Zeytinyağı ile birlikte tüketebileceğiniz tavuk etlerini salata ve yoğurt eşliğinde yiyebilirsiniz. Haftada en az iki kez protein bakımından zengin olan beyaz et tüketmeye özen gösterin.

Bu bilgileri bizimle paylaşan ATİYE Hanım’a teşekkür ederiz…

 


 


Etiketler: , , , , , ,

Yağ Yakan Süper Besinler