Reklamı Kapat X

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler


Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Nelerdir;

Çoğu insan olması gerekenden daha fazla kiloya sahip olduğu için sıkıntı yaşamaktadır. Fazla kilolar insan vücudunda çok ciddi hastalıklara neden olmaktadır. Bu hastalıkların önüne geçmek için bir an önce kilo vermek gerekmektedir. Fakat kilo vermeyi başarmak çok kolay değildir. Çünkü kilo vermeye engel olan birçok faktör vardır. Kilo vermek isteyenler bu faktörleri bilip ona göre önlemlerini almalıdırlar. Kilo vermeyi engelleyen faktörleri maddeler halinde sıraladık.

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler Neler?

  • Yeteri Kadar Egzersiz Yapmadan Diyete Başlamak: Kilo problemi olan neredeyse her insanın elinde sayısız diyet programları yer almaktadır. Herkes kendine uygun gördüğü bir diyet programını seçip uygulamaya çalışmakta. Ya da bir diyetisyen tarafından önerilen diyeti uygulamaya çalışmaktadır. Evet diyet programları ile kilo vermek mümkündür. Bu da ancak diyetle birlikte düzenli spor yapmak ile mümkündür. Eğer düzenli olarak spor yapmaya devam etmez iseniz, diyet sonrası verdiğiniz kiloları tekrar geri alırsınız.
Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler

Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


  • Popüler Diyetlere Yönelmek: Televizyonda, gazetelerde, internette ve neredeyse tüm iletişim organlarında diyet programlarına rastlamak mümkündür. Kısa zamanda kilo vereceğinizi size vaat eden bu programlar çok cezbedici olabilmektedir. Fakat bu tür diyet programlarını yapmak yanlış olmaktadır. Çünkü uzman bir diyetisyenin sizin için hazırladığı, sizin yapınıza uygun olan diyet programını uygulayarak kilo vermeniz en doğru olan yöntemdir.
  • Bağırsak Problemleri: İstediğiniz diyet programını uygulasanız bile, eğer sindirim sisteminizde problem varsa, kilo vermeniz oldukça zor olacaktır. Özellikle gastrit, reflü, ülser gibi birçok insanın karşılaşabildiği rahatsızlıklar, kilo vermeyi zorlaştırmaktadır.
  • Psikolojik Etkenler: Kilo vermek fiziksel bir eylem olmasının yanında, ayrıca mental bir durumdur. Psikolojik sorunlarınız bulunuyorsa, bu duruma bağlı olarak kilo vermeniz de zorlaşabilir.
  • Kansızlık: Eğer kan değerleriniz normalin altında bulunuyor ise diyet yapmak sizin için zararlı olabilir. Kansızlık probleminizi halletmeden kesinlikle diyet yapmayın.
  • Tiroid Bozuklukları: Birçok diyet programını denediniz ve hala kilo veremediyseniz, tiroid bezlerinizde problem  olabilir. Tiroid bezleri düzenli olarak çalışmadığı zaman, ne kadar az yemek yenirse yensin kişi kilo veremez. Böyle durumlarda mutlaka bir doktora muayene olmakta fayda vardır.
  • İnsülin Direnci: Eğer vücudunuz normalin dışında insülin hormonu salgılıyorsa, kilo vermekte çok zorlanacaksınız demektir. Çünkü insülin hormonu vücuttaki yağı depolamaktadır. Gereğinden fazla salgılanan insülin hormonu, gereğinden fazla yağ depolamak demektir.

Kilo vermek için çalışmalara başlamadan önce yukarıda verdiğimiz bilgileri mutlaka dikkate almanızı öneririm. Sağlıklı ve mutlu bir hayat dilerim.

 


 


Etiketler: , , , , , , , , , ,

Kilo Vermeyi Engelleyen Nedenler