Reklamı Kapat X

Cilt Kırışıklığının Nedenleri


Cilt Kırışıklığına Neden Olan Etkenler;

Cilt kırışıklığı : Cilt kırışıklıklarıyla başa çıkabilmek için, ilk önce kırışıklıkların oluşma nedenlerini bilmek ve kırışıklıklarla savaşmak için bu bilgilere göre hareket etmek gerekir. Bazı kadınların, yaşı kaç olursa olsun, ciltlerinde bir tane kırışıklık bile yoktur. Bunun nedeni, ciltlerine gerekli ilgiyi gösterip, bilinçli ve doğru hareket etmiş olmalarıdır.

Sizlerin de bilinçlenmesi için, kırışıklıklara yol açan etkenleri maddeler halinde sıraladık.

 

Cilt Kırışıklığının Nedenleri;

1- Kırışıklığa sebep olan en büyük nedenlerden biri, yüz mimiklerinizin çok aktif olmasıdır. Özellikle kaşların çatılması kırışıklığa çok fazla neden olmaktadır.

 

2- Nemsiz kalan cilt kırışmaya mahkumdur. Cildinizin sürekli olarak neme ihtiyacı vardır. Nem cildin hayat kaynağı diyebiliriz. Cilt nemlenmedikçe yavaş yavaş canlılığını kaybeder. Her zaman cildinizi nemli tutmaya özen göstermelisiniz.

Cilt Kırışıklığının Nedenleri

Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


3- Sigara kullanmak sadece ciğerleri ve dişleri tahrip etmiyor, aynı zamanda cildin de sararıp yaşlanmasına neden oluyor.

 

4- Stresli ve sinirli olmak kırışıklığın ana nedenlerinden biridir. Sinirlendikçe mimikleriniz kasılır ve cildinizde kırışıklıklar oluşmaya başlar.

 

5- Alkol kullanmak da sigara gibi cildin yaşlanmasına ve kırışmasına yol açar. Alkol kullanıldığında cilt şişer, ertesi gün ise cilt gevşer ve elastikiyeti kaybolur. Bu da cildin kısa zamanda yaşlanmasına neden olur.

 

6- Güneşin zararlı ışınları cildin kurumasına ve yaşlanmasına neden olur. Kış aylarında bile bu zararlı etkiler görülür. Bu yüzden cildinizi sürekli olarak güneşin zararlı etkilerinden korumalısınız.

 


 


Etiketler: , , , , , , ,

Cilt Kırışıklığının Nedenleri