Reklamı Kapat X

Basit Zayıflama Kürü; Karbonatlı Su


Basit Zayıflama Kürü;

Karbonatlı Su

Hazımsızlık, mide fesadı ve vücuttaki fazla asit birikimini atmak için faydaları bulunan karbonatlı su, zayıflamak için de kullanılmaktadır. Metabolizmayı hızlandırmanın yolu, vücuttaki asit baz dengesinin alkali seviyeye çekilmesidir. Karbonatlı suyun alkali yapısı da işte tam bu işe yaramaktadır. Böylelikle hızlı bir metabolizma için gerekeni yapmaktadır. Özellikle de karbohidrat ve et ağırlıklı beslenen kişilerin hazmını kolaylaştırmakta ve vücutta asit birikmesini önlemektedir.

Karbonatlı Su ile Zayıflama Kürü Nasıl Hazırlanır?

Kilo vermek için etkili bir kür olan karbonatlı suyun hazırlanışı oldukça basittir. 1 buçuk litre su içerisine 1 tatlı kaşığı karbonat ekleyerek güzelce karıştırın. Karışımı bekletmeniz gerekmediği için günlük olarak hazırlayabilirsiniz. Hazırladığınız suyu gün içerisinde farklı saatlerde ve öğünlerde tüketebilirsiniz. Aç karnına bir bardak tüketmeniz ve diğer öğünlerde de birer bardak tüketmeniz doğrudur.

Basit Zayıflama Kürü; Karbonatlı Su

Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


Karbonatlı su, oldukça faydalı ve doğal bir içecektir. Vücudun ihtiyaç duyduğu asit dengesini sağlamakta ve korumaktadır. Böylelikle metabolizma ve sindirim sistemi için olumlu etki yaratarak sağlıklı biçimde çalışmasını sağlamaktadır. Bu nedenle kilo verme ve diyet dönemlerinde tüketilmektedir.

Karbonatlı su tüketirken dikkat etmesi gereken nokta, su ve karbonat dengesinin dengeli olmasıdır. Tarifte olduğu gibi 1 buçuk litre su ve bir tatlı kaşığı karbonat dengeli ve yeterlidir. Suyun içerisine fazla karbonat eklemek kilo vermeyi güçlendirmez. Gün içerisinde karbonatlı su tüketiminin yanında saf su tüketimi de önemlidir. Tüketilen toplam su miktarı 3 litre olmalı ve bunun 1 ve 1 buçuk litresi karbonatlı olmalıdır.

Bu bilgileri bizimle paylaşan ATİYE Hanım’a teşekkür ederiz…

 


 


Etiketler: , , , , , ,

Basit Zayıflama Kürü; Karbonatlı Su