Reklamı Kapat X

Az Kalorili Ara Öğün Seçeneklerimiz


Az Kalorili Ara Öğün Seçenekleri

Ara öğünler, 3 ana öğün arasındaki dengeyi sağlamak için oldukça önemlidir. Ara öğünlerin oluşturulması, vücut direncini arttırarak daha uzun süre tok kalmayı ve daha az kalori almayı sağlamaktadır. Sağlıklı atıştırmalıklar, yararlı ve vitamin değeri yüksek olan besinler, ara öğünler için ideal seçeneklerdir. Ara öğünlerin az kalorili besinler arasından seçilmesi gerekir.

Kalorisi Az Olan Ara Öğünler

  • Sandviç Çeşitleri

Öğle ve akşam yemeği arasındaki süre oldukça uzun ise sandviç çeşitleri en güzel ara öğünlerdir. Tam tahıllı ekmek içerisine eklenen yeşillik, peynir, domates veya ton balığı hem keyifli hem de sağlıklı bir öğün olacaktır.

  • Meyveli Yoğurt Kaseleri

Her gün bir veya iki kase yoğurt tüketerek hızlı ve sağlıklı bir sindirim sistemi oluşturmak mümkün olur. Yoğurdu meyveler ile zenginleştirerek ara öğünlerde tüketebilirsiniz. İçerisine bir veya iki yemek kaşığı yulaf ezmesi de ekleyebilirsiniz.

Az Kalorili Ara Öğün Seçenekleri
  • Izgara Tavuklu Salata Çeşitleri

Salata çeşitleri yüksek oranda vitamin ve mineral içermektedir. Doyurucu bir salata için üzerine iki üç dilim ızgara tavuk ekleyebilirsiniz. Sos içeren salatalar yerine yalnızca limon ve zeytinyağı içeren çeşitleri tercih etmelisiniz.

  • Az Yağlı Omlet

Protein deposu olan bir ara öğün için omlet çeşitlerini tercih edebilirsiniz. Az yağ ile pişirdiğiniz omleti domates ve yeşillik ile çeşitlendirebilirsiniz. Omlet tercihi özellikle spor sonrası büyük önem taşımaktadır.

  • Ballı ve Cevizli Meyve Tabağı

Tatlı ihtiyacının olduğu günlerde bir adet muzu dilimleyerek üzerine ceviz parçaları ekleyebilir ve bal ilave edebilirsiniz. Böylelikle kan şekeri de düzenlenecektir.

 


Etiketler: , , , , , , , ,

Az Kalorili Ara Öğün Seçeneklerimiz