Reklamı Kapat X

Ağda Sonrası Cilt Neden Kararır?

Ağda sonrası ciltte lekeler ve kararma

Ciltte meydana gelen kararmaların en önemli sebebini şöyle açıklayabiliriz. Ağda yaptığımız yerde derinin soyulma işlemi meydana gelir. Cildimizin en üst katmanındaki ölü deri soyulduğu için alttaki canlı olan ve henüz gelişimini tamamlamamış deri gün yüzüne çıkar. Bu şekilde cildinizi güneş ışınlarına fazlaca maruz bırakırsanız, güneş ışınları cildinizde lekelenmelere yol açar.

Korunma yolları ise çok zor değil. Bu lekelerin oluşmasını engellemek için hafif faktörlü güneş kremi kullanarak dışarı çıkmanızı öneririz.

Ağda Sonrası Cilt Neden Kararır?

Tatlısıyla tuzlusu ile soframız


Koltuk altındaki lekeler nasıl oluşuyor?

Evet koltuk altı güneş görmüyor, peki oradaki lekeler nasıl oluşuyor?

Bunun sebebi ise, bu bölgenin vücudumuzun diğer bölgelerine göre fazla terlemesi. Eğer ağda sonrasında koltuk altında terleme meydana gelir ve bu şekilde uzun bir süre kalırsa lekelenme olabiliyor. Bu bölgeyi yeterince kuru tutmaya özen gösterin. Bunun için terletmeyen deodarantlar kullanabilirsiniz.

 

Ağda sonrası lekeler için ne yapabilirim?

Ağda sonrasında cildimizde oluşan lekeler için kullanabileceğimiz en güzel yöntem, yoğurt maskesi.

Yoğurt maskesi hazırlamak için;

Bir kase yoğurt ile yarım limonun suyunu birbirine karıştırıp krem haline getirin.

Hazırladığınız yoğurt maskesini cildinize sürüp 20 dakika bekletin. Yoğurt hem cildinizin beslenmesine hem de oluşan lekeleri gidermek için yardımcı olacaktır. Sağlıklı günler dilerim.

 


 


Etiketler: , , , , , , , ,

Ağda Sonrası Cilt Neden Kararır?