Reklamı Kapat X

1 Günlük Arındırıcı Diyet

 

1 Günlük Arındırıcı Diyet;

Özel günler, seyahat, tatil ve adet dönemleri gibi nedenlerden dolayı normalden daha fazla yemek tüketebiliyoruz. Vücudumuz, fazla tuz ve şeker alımından sonra şişkinlik oluşturabiliyor. Fazla yemek yemenin yanında uykusuzluk ve stres durumlarında da sindirim sistemimiz sağlıklı bir biçimde çalışmayabiliyor.

Şişkinlik ve ödem oluşumunda yapmamız gereken ilk şey, bir günümüzü oldukça sağlıklı geçirmek oluyor. Yeme düzeni, sıvı alımı ve hareket etmemizi düzenlediğimiz bir gün içerisinde vücudumuz kötü bakterilerden arınarak ödem oluşumu engelleniyor, şişkinlikler azalıyor.

Sağlıklı Bir Gün İçin 3 Adım

1- Güne Sıvı İle Başlamak

Sindirim sisteminin daha iyi çalışması ve daha az kalori almak için uyanır uyanmaz bir bardak limonlu ılık su tüketmemiz gerekiyor. Tükettiğimiz sıvının ardından en az yarım saat sonra doğal bir kahvaltı yapmamız gerekiyor. Salatalık, domates, yeşillik ve tam buğday ekmeği ile sağlıklı bir kahvaltı öğünü hazırlayabiliriz.

2- Ara Öğünler Oluşturmak

Öğünleri azaltmak, yaptığımız en büyük beslenme hatalarından biri olmaktadır. Gün içerisinde 3 ana öğün ve 2 ara öğünden oluşan bir yeme düzeni oluşturmalıyız. Ara öğünlerde yeşil çay, yoğurt, meyve veya birkaç adet kuru meyve tüketebiliriz.

3- Yürüyüş Yapmak

Vücudun ödem ve şişkinliğinden kurtulmak için hareket etmek oldukça önemlidir. Gün içerisinde yürüyüş yapmak, yapılabilecek en güzel aktivitelerden biridir. İş yerine, markete giderken yürümek, boş vakitleri açık alanda yürüyerek değerlendirmek, sağlıklı bir sindirim ve bağışıklık sistemi için oldukça önemlidir.

 

 


Etiketler: , , , , , , , , ,

1 Günlük Arındırıcı Diyet